Wykładziny to miękkie dywany, które rozlokowane są po całej powierzchni pokoju. Ogromną popularnością cieszą się przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych, gdzie występują niemal na całej powierzchni domu. Co jest potrzebne do ich klejenia i montażu? Eksperci odpowiadają.

Klej do wykładzin – co jeszcze należy zorganizować?

Bez dwóch zdań klej do wykładzin to podstawa, w którą należy zainwestować. Dzięki niemu nie będzie trzeba borykać się z problemami migrowania wykładziny pod wpływem chodzenia.

Warto jednak pamiętać o tym, że nie jest to jedyny sprzęt, który należy posiadać podczas montażu wykładziny. Należy wówczas wyposażyć się w takie sprzęty jak miarka, nóż do wykładzin oraz listwy wykończeniowe.

Listwy to konstrukcje, które sprawiają, że wykładzina podczas stykania się ze ścianą będzie mogła zostać estetycznie wykończona. Nie widać wówczas szarpań, rozwarstwiania jej oraz niewłaściwego przycięcia.

Niektórzy specjaliści, stosując klej do wykładzin kontaktowych używają również specjalne narożniki. Spełniają one podobną funkcję jak listwy – pomagają w utrzymaniu estetycznego wykończenia naroży. Mogą także zabezpieczyć wykładzinę przed pruciem się.

Jak wybrać najlepszy klej do wykładzin?

Klej do wykładzin to niekiedy bardzo trudny wybór ze względu na jego różnorodność na rynku. Fachowcy jednak polecają kleje uniwersalne takie jak WB-180. Jest to gotowa do użycia mieszanka, która sprawdza się nie tylko do różnego rodzaju wykładzin, ale również innych materiałów wykończeniowych.

Wybierając kleje uniwersalne można mieć pewność, że posłużą one do przeprowadzenia jeszcze innych prac. Dzięki temu można zaoszczędzić pieniądze oraz wpłynąć na wydajność wykończenia domu.

Klej do wykładzin kontaktowy powinien również być uzależniony od rodzaju wykładziny. Najczęściej to właśnie wykładziny dywanowe sprawiają najwięcej kłopotów ze względu na swoją postać – rulonu. Wówczas nawet po rozłożeniu wykładzina się zawija oraz musi być mocno przytwierdzona do podłoża.

Można jednak w tym celu zakupić dedykowane takim wykładzinom kleje takie jak klej do wykładzin 26A. Świetnie sprawdza się on również do linoleum, PCV oraz winylu. Dodatkowo jest on niepalny oraz nie zawiera substancji wonnych.

Gdzie kupić klej do wykładzin?

Takie kleje do wykładzin kontaktowych można kupić między innymi w sklepach budowlanych. Warto robić to jednak przez Internet, gdzie na klientów czeka nie tylko większy wybór, możliwość przeanalizowania najlepszej oferty, ale również darmowe dostawy pod wskazany adres.

Give a Comment