Wybór materiału budowlanego to zdecydowanie jedna z tych decyzji, do których warto podejść poważnie. Powinniśmy sprawdzić właściwości budulca a także odpowiednio dobrać parametry. Specjaliści od lat doceniają rozwiązanie stworzone z piasku, wapna i wody. W tym teście sprawdzamy, co proponują rzetelne podmioty, oferujące cegły silikatowe.

Cegła silikatowa – wykorzystanie w budownictwie

Naturalne składniki, uniwersalność i przystępna cena – wszystkie te czynniki wpływają na to, jaką popularnością cieszy się cegła silikatowa. Z jej pomocą stworzymy nie tylko ściany działowe, ale też:

  1. ściany szczelinowe (trójwarstwowe);
  2. ściany fundamentowe;
  3. ściany piwniczne;
  4. ściany o podwyższonych parametrach akustycznych.

Aby produkt sprawdzał się we wszystkich tych zastosowaniach, musi zostać wykonany we właściwy sposób, tzn. zgodnie z obowiązującymi normami, również tymi, związanymi z bezpieczeństwem. Godni zaufania producenci cegieł silikatowych rygorystycznie traktują te sprawy. W efekcie mogą zaproponować swoim klientom rozwiązania wytrzymałe, zapewniające świetną wytrzymałość akustyczną i sprawdzające się w budownictwie mieszkaniowym, wielorodzinnym, rolniczym, przemysłowym i nie tylko.

Bloczki wapienno piaskowe – co wyróżnia sprawdzonych producentów?

Rzetelny producent silikatów zwraca uwagę na to, żeby podczas tego procesu tworzenia bloczków wykorzystywana była jedynie sprawdzona technologia. W procesie produkcji nie można zapomnieć także o ciągłej kontroli jakości. Taka rygorystyczna weryfikacja pozwala upewnić się, czy każdy bloczek silikatowy spełnia określone wymagania i nadaje się do planowanego zastosowania.

Powstawanie takiego materiału jak bloczki silikatowe, oprócz doskonale rozwiniętego zaplecza technologicznego, wymaga także udziału właściwie przeszkolonej kadry.

Give a Comment