Zastanawiasz się, jak można wykorzystać opaski kablowe? To, jak szerokie jest ich zastosowanie, może okazać się zaskakujące. Odkryj z nami świat tych zróżnicowanych produktów.
Opaska kablowa – gdzie wykorzystuje się jej funkcjonalność?
Producenci opasek kablowych, zdając sobie sprawę z różnorodnych potrzeb klientów, zadbali o to, by poszczególne warianty trytek spełniały konkretne oczekiwania. I tak opaska kablowa może występować w postaci klasycznego rozwiązania z poliamidu, jak też być wykonana ze stali nierdzewnej. To drugie rozwiązanie jest szczególnie wytrzymałe. W rezultacie znajduje zastosowanie np. w:
- budownictwie;
- przemyśle stoczniowym;
- instalacjach fotowoltaicznych;
- w urządzeniach będących elementami systemu gaśniczego.
Warto zdawać sobie sprawę z tego, że nawet klasycznie prezentujące opaski bywają wzbogacone o komponenty, które nadają im szczególnych właściwości. Do tej grupy produktów można zaliczyć opaski wykrywalne i samogasnące.
Zastosowanie opasek w przemyśle farmaceutycznym i spożywczym
Dodatek tlenków żelaza sprawia, że opaska staje się widoczna przez detektory. Ich zadaniem jest weryfikacja, czy wyrób nie został zanieczyszczony podczas procesu produkcyjnego. Nieco inaczej opracowano inny typ opasek, doskonały do użytku w wysokich temperaturach i w instalacjach przemysłowych. Mowa o opaskach kablowych samogasnących. W składzie takich produktów nie znajdziemy halogenu i fosforu, co oznacza, że opaska w razie pożaru nie będzie emitować toksycznych substancji. Jak nazwa wskazuje, opcja samoczynnie gaśnie i wykazuje doskonałą odporność na ogień.
Zyskaj pewność, że wybierasz właściwą opaskę kablową
Jak rozpoznać solidną opaskę kablową? Ważne będzie tutaj przede wszystkim zweryfikowanie, czy wyrób jest stworzony z myślą o zastosowaniu, na którym nam zależy. W takich sklepach jak np. 4Technik szybko sprawdzimy te informacje oraz poznamy takie dane techniczne jak palność surowca, temperatura pracy, absorpcja wilgoci i wiele innych.