Krościenko nad Dunajcem przyciąga malowniczą okolicą, korzystnym klimatem oraz zabytkami, którym w czasie krajoznawczej wycieczki po Pieninach z pewnością warto poświęcić swój czas. Na jakie atrakcje mogą liczyć turyści, którzy postanowią odwiedzić Krościenko?

Krościenko nad Dunajcem to przede wszystkim rewelacyjny punkt wypadowy w góry. Kuszą liczne szlaki turystyczne, dzięki którym można wybrać się m.in. na Trzy Korony i Sokolicę. W Krościenku można też zwiedzić muzeum, w którym zgromadzono wiele cennych eksponatów pozwalających lepiej poznać przyrodę Pienińskiego Parku Narodowego. A co z zabytkami? W ich gronie wyróżnia się zabytkowy kościół Wszystkich Świętych, mogący się pochwalić historią sięgającą XIV wieku. Pięknie prezentują się tu również zabytkowe domy z drewna, skupione przede wszystkim w rejonie rynku. Dodatkową atrakcją są źródła wody mineralnej, które występują na terenie dzielnicy o nazwie Zawodzie. Cieszą się one wielkim zainteresowaniem tych osób, które chcą się uporać z chorobami układu oddechowego lub pozbyć się problemów z trawieniem.

Krościenko nad Dunajcem doskonale sprawdza się też jako ośrodek turystyczny. Dobre zagospodarowanie sprawia, że tanie noclegi można tu znaleźć o każdej porze roku, a malownicza okolica zachęca do aktywnego wypoczynku w górach i latem, i zimą.

Give a Comment