Ostropest plamisty to jedna z ciekawszych roślin leczniczych, z mocy której Polacy korzystają coraz chętniej. Dla kogo ten naturalny lek będzie cennym wsparciem? Jakie dolegliwości można pokonać z takim sojusznikiem?

Ostropest plamisty swą leczniczą moc zawdzięcza przede wszystkim sylimarynie, znanej z dobrego wpływu na wątrobę. Ponadto ostropest jest dobrym źródłem olejków eterycznych, steroli i witaminy E.

Jak najczęściej wykorzystywany jest ostropest plamisty? Przede wszystkim jako środek, który w naturalny sposób ma wspierać wątrobę i przyspieszać proces jej regeneracji. Regularne sięganie po ostropest plamisty pomaga m.in. w powstrzymaniu tak wielkiego zagrożenia dla wątroby, jakim są zmiany martwicze. Dodatkowo ostropest plamisty chroni wątrobę przed toksynami, znany jest też ze swoich żółciopędnych właściwości. Na tym lecznicze właściwości ostropestu się nie kończą. Wiadomo, że ta roślina lecznicza może mieć bardzo dobry wpływ na proces trawienia oraz na poziom cholesterolu. Zdrowa dieta, w której ten dodatek będzie się pojawiał regularnie, może nas też uchronić przed zgubnymi skutkami działalności wolnych rodników oraz przed stanami zapalnymi. Takie właściwości ostropestu sprawiają, że jest on coraz ważniejszym suplementem, a grono jego zwolenników stale się poszerza.

Give a Comment