Znalezienie pracowników potrafi być naprawdę trudne. Liczba wakatów w naszym kraju regularnie rosła i mimo tego, że trend ten czasami nieznacznie się odwraca, to powiedzenie, że pracowników brakuje, nie będzie kłamstwem. Jednym ze sposobów, którego używają firmy do walki z tym, jest leasing pracowniczy. Co to jest leasing pracowniczy i na czym on dokładnie polega?

Leasing pracowniczy — co to

Leasing pracowniczy jest oczywiście zdefiniowany prawnie i dzięki temu jest on w pełni legalny. Określająca leasing pracowniczy definicja mówi, że polega on na wynajmowaniu pracowników zatrudnionych przez inny podmiot. Z tego powodu wiele osób porównuje go do outsourcingu.

To, co jednak różni leasing pracowniczy a outsourcing to fakt, iż pracownik faktycznie trafia do firmy, która decyduje się na jego wynajęcie. Z tego powodu outsourcing a leasing pracowniczy to dwa różne pojęcia.

Najważniejsze jest, by nie mylić tego z motoryzacją. Leasing pracowniczy samochodu jest niemożliwy, gdyż taka forma finansowania po prostu nie istnieje.

Leasing pracowniczy — na czym polega?

To jak wygląda leasing pracowniczy, jest dość proste. Jeśli firmie brakuje pracowników, to może ona uzupełnić braki kadrowe właśnie poprzez tę metodę. Przedsiębiorstwa często decydują się na przykład na leasing pracowniczy kierowców, gdyż branża transportowa jest jedną z tych, w których występują największe braki.

Leasing pracowniczy kierowcy jest dość wygodną formą dla firmy, której brakuje właśnie kierowców. Nie wymaga on bowiem martwienia się o prawo pracy w zakresie ochrony socjalnej, czy też zwalniania pozyskanych w ten sposób pracowników.

Kto zajmuje się leasingowaniem pracowników?

Najczęściej leasing pracowniczy to forma pozyskania pracowników, w której pomagają tak zwane agencje pracy tymczasowej. Coraz częściej skupiają się one na zatrudnieniu obcokrajowców, którzy otrzymują pomoc w uzyskaniu wszystkich wymaganych dokumentów.

Operujące w naszej okolicy agencje pracy tymczasowej możemy znaleźć na przykład z pomocą frazy leasing pracowniczy Warszawa. Z nią bez problemu możliwe jest odszukanie agencji pracy tymczasowej.

Give a Comment